wakacyjna praca

Wakacje to doskonały czas na regenerację sił i wypoczynek na świeżym powietrzu. To jednak również dobry czas na dorobienie i podjęcie sezonowej pracy, zwłaszcza że często dodatkowym profitem może być faktyczny wypoczynek w jednym z turystycznych kurortów. Oto wakacyjna praca w pięciu ciekawych odsłonach.

1. Hotele i pensjonaty

Szczególnie w sezonie wakacyjnym popularne kurorty doświadczają zatrzęsienia turystów. Z tego powodu tradycyjna liczba pracowników to zwykle zbyt mało, by wszystko zapiąć na ostatni guzik. Dlatego zwłaszcza nadmorskie hotele i pensjonaty poszukują pracowników wakacyjnych. Do wyboru są zarówno etaty sprzątaczek, pomocy kuchennych, jak i kelnerów i barmanów.

2. Zbieranie owoców

Sezon wakacyjny to także czas, gdy dojrzewa wiele owoców. A to oznacza, że szczególnie potrzeba ludzi chętnych do ich zbierania. Często długą i męczącą pracę w szklarni czy na nasłonecznionym polu rekompensuje wyjazd do jednego z południowych krajów, gdzie najczęściej taką pracę można znaleźć.

3. Sprzedaż owoców

A skoro już mówiliśmy o zbieraniu, warto wspomnieć także o sprzedaży. Jeśli lubisz kontakt z ludźmi, a soczyste truskawki czy maliny nie kuszą Cię zbyt mocno, możesz pomyśleć o zatrudnieniu się przy sprzedaży sezonowych owoców. Zwykle praca odbywa się na targowiskach lub w centrach miast.

4. Budki z jedzeniem

O ile zimą ten biznes ma się raczej marnie, o tyle w letnim sezonie na uliczki i deptaki, szczególnie w miejscowościach wypoczynkowych, wyjeżdżają samochody z lodami, frytkami i innymi smakołykami. Czasem są to rodzinne firmy, często jednoosobowe, jednak zdarza się także nierzadko, że poszukiwani są pracownicy do obsługi takich właśnie budek z jedzeniem.

5. Pomoc przy eventach i festiwalach

Wakacje to także czas letnich festiwali i innych ciekawych wydarzeń cyklicznych. Czasem są one związane z muzyką, innym razem z filmem, a jeszcze innym z modą. Można spróbować załapać się na stanowisko hostessy, osoby rozdającej festiwalowe ulotki lub sprzedającej wejściówki.

Jeśli więc jeszcze nie wysłaliście CV na najbliższe wakacje, spieszcie się. Najlepsze oferty znikają najszybciej.