Domowe pomysły na dekoracje na Boże Narodzenie

Dekoracje na Boże Narodzenie to niekoniecznie kupne girlandy czy wystawne wieńce. Wystarczy kilka akcesoriów i chwila wolnego czasu, a nasze wnętrze przystroić możemy absolutnie wyjątkowo, gdyż zrobimy to własnoręcznie zrobionymi ozdobami.

Wyjątkowy świąteczny czas od najwcześniejszych lat dziecięcych kojarzy się nie tylko z cudownym, korzennym zapachem domowego piernika i innych typowo świątecznych potraw. Czas świąteczny to również okres, kiedy przystrajamy nasze domy, tak aby zaakcentować świąteczny nastrój i nadać mu odrobinę więcej ciepła. W tym roku spróbuj nadać swoim czterem kątom wyjątkowy, osobisty nastrój – samodzielnie stwórz dekoracje na Boże Narodzenie!

Pomysły na bożonarodzeniowe dekoracje

Łańcuchy z bibuły czy fantazyjne ozdoby z wycinanek to nie wszystko, co możemy przygotować własnymi rękami. To raczej dopiero początek tego, co możemy wytworzyć, a najbardziej oryginalne ozdoby wykonamy małym nakładem finansowym przy okazji angażując do tego całą rodzinę, co może przerodzić się w ważną tradycję wspólnego przyozdabiania domu.

Śnieżne kule – dekoracje na Boże Narodzenie

Samodzielnie wykonana śnieżna kula będzie doskonała zarówno jako ozdoba stoliczka lub stołu, a także jako prezent. Swoją śnieżną kulę zrobisz w zaledwie kilkanaście minut. Do jej wykonania niezbędne będą:

  • słoik – dowolnego kształtu,
  • figurka świąteczna – którą bez problemu umieścisz w słoiku,
  • oliwka i brokat,
  • silikon z aplikatorem,
  • wstążka i papier kolorowy.

Wystarczy, że do spodu zakrętki przygotowanego wcześniej słoika przykleisz wybraną figurkę. W czasie, gdy oczekiwać będziesz na wyschnięcie kleju, wytnij w kolorowym papierze kształt zakrętki – posłuży nam on do przyozdobienia wieczka. Słoik wypełniamy oliwką i brokatami. Pamiętaj, aby nie nalać zbyt dużo oliwki, gdyż jej poziom podniesie się, gdy zakręcisz wieczko wraz z figurką. Ale zanim to zrobisz, wykorzystaj silikon sanitarny do zabezpieczenia zakrętki przed przeciekaniem. Uzupełnij nim nierówności zakrętki i kręć!

Na koniec naklej na wieczko wyciętą wcześniej papierową ozdobę. Możesz wykończyć kulę według własnego uznania. Potrząśnij i sprawdź, czy wszystko działa i wiruje. Voila!