dzień matki, prezent dla mamy, pomysł na prezent

Już za niewiele ponad miesiąc będziemy obchodzić święto, które dotyczy każdego z nas – Dzień Matki. Podpowiadamy, jaki prezent wybrać, aby sprawić radość mamom – tym, które stawiają na pragmatykę, i tym, które lubią dbać o swoją urodę.

Dzień Matki jest hołdem złożonym wszystkim mamom za ich trud wkładany w wychowanie dzieci. Rokrocznie, od ponad 100 lat, obchodzony jest w Polsce 26 maja. Święto to zostało ustanowione w Krakowie w 1914 roku, od tego czasu na stałe weszło do kalendarza świąt okolicznościowych.

Kiedy zbliża się Dzień Matki, wszystkie dzieci – zarówno te duże, jak i całkiem małe – intensywnie myślą nad idealnym prezentem, który uszczęśliwiłby najważniejszą w życiu kobietę. O ile maluch wręczający samodzielnie wykonaną laurkę na pewno usatysfakcjonuje wzruszoną mamę, to starsze i dorosłe dzieci wolą przygotować coś bardziej konkretnego. Prezent na Dzień Matki musi być przecież wyjątkowy, trafić w gust mamy i sprawić, że na jej twarzy zagości promienny uśmiech.

Prezent na Dzień Matki – kosmetyki

Dla zadbanych mam, które ze szczególną dbałością podchodzą do swojej urody, warto zainwestować w dobrej jakości kosmetyk. Najlepiej podpatrzyć, jakie kremy stosuje mama. Pozwoli to idealnie dopasować się z prezentem do ulubionej marki. Dobrym pomysłem są kosmetyki do pielęgnacji ciała. Odżywczy, ujędrniający, bogaty w cenne składniki krem na pewno zachwyci każdą mamę. Jeśli jednak nie znamy konkretnych preferencji obdarowywanej, lepiej kupić praktyczny prezent na Dzień Matki.

Prezent dla mamy, która dba o dom

Większość zapracowanych mam będzie szczęśliwa, jeśli otrzyma od swojego dziecka upominek, który uwolni ją od niektórych codziennych obowiązków, a przynajmniej je ułatwi. Drobny sprzęt gospodarstwa domowego jest zawsze mile widzianym prezentem. Ważne, żeby był poręczny i przydatny podczas prac domowych – może to być zarówno nowy mikser, jak i zestaw atrakcyjnych pojemników, np. na przyprawy. Taki funkcjonalny przedmiot na pewno ucieszy zapracowaną mamę.

Z okazji Dnia Matki – kolacja lub…

Dla każdej mamy świetnym prezentem na Dzień Matki będzie bilet do kina na najnowszą komedię lub sztukę teatralną. Zwłaszcza jeśli pójdzie tam ze swoim ukochanym dzieckiem. Można również zaryzykować i postawić na ekstremalne doznania. Lot paralotnią lub jazda samochodem terenowym może okazać się strzałem w dziesiątkę. Bezpiecznym, a nierzadko również najlepszym rozwiązaniem będzie uroczysta kolacja w modnej restauracji, gdzie razem z mamą można mile spędzić czas, zajadając się wybornymi potrawami.