gadżety turystyczne

Dla niektórych wakacje to nie odpoczynek na plaży, ale wędrówki po górach i lasach, gdzie nocleg nie zawsze oznacza pobyt w hotelu. Przedstawiamy przedmioty, które mogą przydać się każdemu zwolennikowi takich wypraw.

W sezonie letnim wiele osób decyduje się na wyjazdy, które często nie oznaczają wizyty w pięciogwiazdkowym hotelu. Decyzja o wyjeździe pod namiot czy na obóz wędrowny jest tanim rozwiązaniem, które pozwoli spędzić czas ze znajomymi i odwiedzić przeróżne ciekawe miejsca. Jednak przed wyjazdem należy zaopatrzyć się w odpowiednie gadżety turystyczne, które ułatwią spędzenie go w komfortowych warunkach.

1. Ręcznik z mikrofibry

Dla wielu osób doświadczonych w podróżowaniu pieszo ważne jest zaopatrzenie się w ręcznik z mikrofibry. Zajmuje on w plecaku niewiele miejsca, a pozwala na wytarcie ciała. Dodatkowo takie ręczniki szybko schną oraz nie wchłaniają zapachów, co sprawia, że są dobrym rozwiązaniem na wyjazdy.

2. Camelbak

Osoby, które spędzają czas aktywnie i większą część wyjazdu chodzą np. po górach, będą zadowolone z gadżetu, jakim jest camelbak. Jest to swojego rodzaju bukłak z wodą z rurką. Dzięki temu nie ma konieczności zdejmowania plecaka, gdy występuje potrzeba napicia się wody. Stąd też, jest to bardzo wygodne rozwiązanie, które pozwoli zaoszczędzić siły i czasu. Dodatkowo jest to rozwiązanie ekologiczne, gdyż nie trzeba się martwić tym, co zrobić z butelką po jej opróżnieniu. Bukłak jest wielorazowego użytku.

3. Wielofunkcyjny żel do mycia

Chcąc zminimalizować ilość bagażu, warto zaopatrzyć się w uniwersalny żel do mycia. Nie są wówczas potrzebne dodatkowe opakowania z płynem do demakijażu, szamponem i żelem pod prysznic. Takie żele zazwyczaj dobrze nawilżają skórę, co jest przydatne przy długim przebywaniu na słońcu.

4. Worek na pranie

Przy dłuższym wędrowaniu pojawia się problem brudnych ubrań. Można zapakować je do reklamówki i włożyć do plecaka, jednak jeżeli są wilgotne, mogą wówczas wydzielać nieprzyjemny zapach. Dobrym rozwiązaniem jest siateczkowy worek na pranie, który jest przypinany do plecaka. Wówczas oszczędza się miejsce wewnątrz, a przykre zapachy zastępowane są świeżym powietrzem.

5. Linka do suszenia prania

Linka do suszenia prania nie zajmuje zbyt dużo miejsca w plecaku, a jest przydatna przy dłuższym postoju z dostępem do wody. Wówczas można wyprać i wysuszyć brudne ubrania, aby móc je założyć po raz kolejny w czasie wyjazdu.