Gdzie na narty w Czechach

Jeśli zima kojarzy Ci się z zaśnieżonymi zboczami gór i szusowaniem po stokach, na pewno już przygotowujesz się na pierwszy wyjazd na narty. Podpowiadamy, dokąd wyjechać w okolicach Polski – dziś odpowiadając na pytanie, gdzie na narty w Czechach.

Zima to równie dobry okres na wyjazd, jak wakacje. Szczególnie ferie sprzyjają temu, aby zabrać całą rodzinę za granicę na narty lub snowboard. Polacy najczęściej wybierają takie kierunki jak Austria, Francja i Włochy, ale na atrakcyjności nie tracą też Czechy i Słowacja. Te dwa ostatnie kraje być może nie słyną z najnowocześniejszych wyciągów, ale na pewno zyskują dzięki bliskiemu położeniu. Takie umiejscowienie ułatwia dojazd i pozwala zorganizować wypad na narty nawet na weekend.

Dlaczego warto jechać na narty do Czech?

Czechy plasują się coraz wyżej w rankingu chętnie odwiedzanych państw w celu uprawiania sportów zimowych. Przemawiają za tym trzy czynniki. Przede wszystkim, Czechy są jednym z tańszych krajów w porównaniu do pozostałych zapewniających dostęp do gór. Po drugie, mogą pochwalić się bardzo dobrymi warunkami śniegowymi w sezonie, a także coraz szybciej rozwijającą się infrastrukturą wyciągów, dobrym zapleczem instruktorskim oraz niezatłoczonymi stokami. Po trzecie, oferują wiele atrakcji poza samym jeżdżeniem i przyciągają bardzo tanim piwem, nawet na stokach.

Gdzie na narty w Czechach?

Jeśli decydujemy się na wyjazd do Czech, na pewno nie bez znaczenia dla nas będzie dobry dojazd. W pierwszej kolejności powinniśmy zatem wziąć pod uwagę ośrodki narciarskie przy granicy, najlepiej takie, do których dojeżdżają z Polski busy lub autokary. Rodzinom z małymi dziećmi oraz osobom początkującym można na pewno polecić Bedřichov, które spełnia kryteria bliskości dojazdu.

Równie blisko granicy znajdziemy Malą Upę. To miejsce, w którym można poczuć prawdziwy górski klimat. Położona jest wysoko jak na Czechy. Nie ma tam zbyt dużych kolejek i na pewno każdy zapalony narciarz znajdzie w niej coś dla siebie.

Ci, którzy lubują się w narciarstwie biegowym, zdecydowanie powinni odwiedzić Nové Město na Moravě. W tym miejscu startowała w zawodach nawet Justyna Kowalczyk. Oczywiście, nie tylko ona – miejsce ogólnie znane jest z międzynarodowych zawodów wysokiej klasy. Warto wiedzieć, że możliwe jest tam także jeżdżenie na nartach klasycznych.