lodówka z wyświetlaczem, odkurzacz automatyczny

Sprzęt AGD coraz rzadziej pełni wyłącznie jedną funkcję i to w podstawowym zakresie – coraz częściej są to wysoce skomputeryzowane urządzenia. Wiele nowoczesnych przedmiotów umożliwia bezprzewodowe sterowanie na odległość. Opisujemy przykłady nowoczesnych technologii.

Wszyscy czołowi producenci sprzętu gospodarstwa domowego bardzo dobrze zdają sobie sprawę, jak ważne są innowacyjne rozwiązania, które ułatwiają zarówno sprzątanie, pranie, prasowanie, a także gotowanie.

Nowoczesna lodówka z Internetem

Lodówka z wyświetlaczem nie jest już niczym nowym. Podobne jak w przypadku innego sprzętu domowego tak i funkcje lodówki uległy zmianie. To już nie tylko urządzenie do chłodzenia, ale przede wszystkim skomputeryzowana maszyna sterowana za pomocą ekranu dotykowego.

Ważnymi funkcjami tego typu lodówki jest możliwość uruchomienia na przykład trybu oszczędzania energii w przypadku dłuższej nieobecności. Pomocne jest także informowanie za pomocą alarmu o otworzeniu drzwi, jak również samoczynne ich domykanie.

Doskonałym pomysłem jest również opcja No Frost, dzięki której nie ma konieczności odszraniania lodówki. Wyposażenie lodówki w Internet i ekran dotykowy umożliwia dostęp do raportów pogodowych, przeglądanie przepisów kulinarnych lub wykorzystanie wyświetlacza jako cyfrowej ramki.

Odkurzacze automatyczne, czyli bezprzewodowe

Bez trudu znajdziemy obecnie odkurzacz automatyczny. Urządzenie emituje ultradźwięki, które odbijają się od przeszkody i wracają do odkurzacza. Dzięki temu maszyna może działać bezprzewodowo i samodzielnie. Dodatkowo montuje się w niej zderzaki chroniące przed uszkodzeniem mechanicznym. Odkurzacz tego typu może pracować zarówno na sucho, jak i na mokro. Jeżeli urządzenie jest rozładowane, zostaje skierowane do stacji dokującej, gdzie następuje doładowanie akumulatorów.

Pralka sterowana smartfonem

Kolejnym przykładem innowacyjnego urządzenia jest pralka wyposażona między innymi w dostęp do Internetu za pośrednictwem Wi-Fi.

Pralkę za pomocą smartfona możemy uruchomić w odpowiadającym nam momencie. Maszyna wyposażona jest w system Smart Control, dzięki czemu wygodnie nadzorujemy cały proces prania.

Dodatkowym atutem nowoczesnych pralek jest tak zwany system Smart Check, czyli automatyczne monitorowanie stanu urządzenia i informowanie o ewentualnych błędach. W ten sposób możemy uniknąć wielu awarii i serwisowania sprzętu.