Haloween

Mimo że Halloween to typowo anglosaskie święto, coraz huczniej obchodzi się je również w Polsce. Wiele osób decyduje się na zorganizowanie okolicznościowej imprezy lub przynajmniej ozdabia mieszkanie i przygotowuje się na wizyty małych gości. Od czego warto rozpocząć takie przygotowania?

Jak przygotować się na Halloween – po pierwsze, mieszkanie

Tym, co rzuca się w oczy, gdy oglądamy amerykańskie filmy, których fabuła krąży wokół Halloween, są ozdobione domy. Nieodłącznym elementem wystroju są dynie, które świecą i straszą groźnymi minami.

Jak przygotować lampion z dyni? Wystarczy ściąć nożem czubek warzywa, wydrążyć miąższ i wyciąć ostrym nożem otwory przypominające oczy, nos i usta. Do środka wystarczy włożyć świeczkę lub znicz i gotowe. Straszny lampion z dyni już może zdobić dom.

Dodatkowo w wielu sklepach są gotowe artykuły imprezowe związane z Halloween. Można kupić halloweenowy obrus, girlandy czy dyniowe talerzyki, a wszystko będzie ozdobione motywem dyni, nietoperzy czy duchów.

Po drugie – przygotuj się na „cukierek albo psikus”

Warto również być przygotowanym na dzieciaki, które chodzą od drzwi do drzwi i informują właścicieli, że wykręcą im jakiś żart, chyba że ci „wykupią się” oferując „gościom” słodkości. Chyba wszyscy znają słynne „cukierek albo psikus”! Psikusem może być drobna psota wymierzona w odwiedzany dom lub jego właściciela, dlatego warto się zabezpieczyć i kupić bądź własnoręcznie przygotować różnego rodzaju słodkości.

Po trzecie – halloweenowe przysmaki

W sklepach dostępne są foremki w kształcie duchów, dlatego przygotowanie takich ”strasznych” ciasteczek nie jest niczym trudnym. Można również stworzyć lizaki z ciasta i uformować je w kształt pająków. Doskonale w ramach słodyczy sprawdzą się również muffiny, które można przyozdobić lukrem w taki sposób, aby wyglądały wzorek przypominał pajęczynę pełną pająków.

Choć Halloween to amerykańskie święto, coraz więcej Polaków chętnie je obchodzi – zwłaszcza dzieci. Warto być wcześniej odpowiednio przygotowanym, aby nie zawieść oczekiwań swoich ani swoich dzieciaków – Halloween może być naprawdę świetną zabawą.