pomysły na wielkanoc, pomysł na dekoracje wielkanocne, jak zrobić pisanki

Organizacja wielkanocnego weekendu, zgodnie z wynikami badań, to wydatek średnio 350 złotych. W jaki sposób zminimalizować wydatki związane z Wielkanocą?

Wiele osób z niecierpliwością oczekuje Wielkanocy, która stanowi świetną okazję do rodzinnych spotkań i odpoczynku od codziennych obowiązków. Niesamowitego uroku dodają tym chwilom piękne dekoracje naszych domów. Przystrojenie mieszkania to idealny pretekst do wspólnej pracy całej rodziny, na przykład przy ozdabianiu święconki.

Wychodzimy z założenia, że najlepsze dekoracje to te wykonane ręcznie, które pokazują nasze zaangażowanie. Zapomnijmy więc o kupowaniu gotowców i weźmy się do pracy!

Jak stworzyć niepowtarzalny klimat świąt?

Zacznijmy od przystrojenia wielkanocnego stołu. Obrus, na którym postawimy dekoracje oraz naczynia, powinien być biały. Naczynia mogą być proste i eleganckie, ale równie dobrze sprawdzą się te z ludowymi lub wiosennymi dekoracjami. Zapytajmy, jakie pomysły na Wielkanoc mają nasze dzieci. Pomóżmy im przygotować wycięte zajączki oraz wszelkie inne ozdoby, które zmienią nasz stół oraz dom na dużo bardziej świąteczne.

Kiedy zadbamy już o wygląd stołu, możemy przejść do ozdobienia święconki. Najlepszym pomysłem jest wiklinowy koszyczek o odpowiedniej wielkości. Po włożeniu do niego wszystkich produktów, które zamierzamy poświęcić, możemy przystąpić do jego dekorowania. Sam koszyczek można śmiało pomalować na wiosenne kolory, które nadadzą mu niepowtarzalny wygląd. Świetnie sprawdzą się również wszelkiego rodzaju wstążeczki oraz oczywiście kwiatki. Sam koszyczek można przykryć białą serwetką, która ładnie będzie się z nim komponować.

Naturalnie nie można zapomnieć o ozdobieniu jajek. Jedną z metod jest pomalowanie ich zwykłymi farbami. Będzie to świetna zabawa dla naszych dzieci, która pozwoli pokazać ich zaangażowanie w przygotowania. Inną, coraz częściej zapominaną metodą jest ukraszenie jajek. Na czym to polega? Wystarczy zabarwić jajka naturalnymi lub kupionymi barwnikami, a następnie wydrapać na nich wielkanocne wzorki.

Dekoracje wielkanocne zależą tylko od naszej kreatywności. Najważniejsze jednak, aby wykonywać je w gronie najbliższych. Na co dzień często nie mamy czasu dla siebie, niech więc święta będą okazją do nadrobienia zaległości w relacjach rodzinnych.