jak oszczędzić na wielkanoc, tanie święta, tania wielkanoc, jak tanio zorganizować święta

Przed samymi świętami ogarnia nas szał zakupów i przygotowań. Denerwujemy się, stojąc w kolejkach, a potem patrząc na rachunki i ubywające środki z konta. Jak tanio zorganizować święta i czy to w ogóle możliwe? Tak, gdy zastosujemy się do kilku rad.

Zrób listę zakupów

Nie róbmy zakupów po omacku i na ostatnią chwilę. Jakiś czas przed świętami sporządźmy listę, co będzie nam potrzebne. Zakupy zróbmy odpowiednio wcześniej, po sprawdzeniu gazetek promocyjnych w najbliższych sklepach w okolicy. W ten sposób nie narazimy się na stres wynikający z zakupów na ostatnią chwilę, a także sporo zaoszczędzimy. Tak zaplanowane zakupy mogą nam zatrzymać kilkadziesiąt, a nawet kilkaset złotych oszczędności w portfelu.

Wielkanoc składkowa

Jak oszczędzić na Wielkanoc? Zaplanować spotkanie w domu, przy czym każdy gość ma za zadanie przynieść swoją popisową potrawę. Dzięki temu nie spędzisz w kuchni lwiej części swojego wolnego czasu, a każdy zje coś naprawdę pysznego i godnego spróbowania. Nie da się ukryć, że takie spotkania to spora oszczędność, ale i możliwość błyśnięcia kulinarnym talentem i wymienienia się najlepszymi przepisami.

Wybierz sprawdzone przepisy, a nie gotowce z marketu

Gotowe produkty z marketów nie są wcale takie tanie, jakbyśmy chcieli. Do tego często ich skład pozostawia wiele do życzenia. Lepiej zrobić samodzielnie tych kilka dań, niż kupować gotowe produkty. Gotując samemu, możemy odpowiednio dobrać wszystkie składniki, co znacząco wpłynie na jakość i smak dania. Niektóre dania, takie jak sałatka jarzynowa czy ciasta, możemy przygotować 1-2 dni wcześniej. Dzięki takiemu planowaniu nie musimy poświęcać całego dnia na gotowanie.

Gdy rozsądnie zaplanujecie wydatki na święta i zastosujecie się do powyższych porad, nie wydacie za dużo, zaoszczędzicie sobie również pracy. W końcu będziecie mieć okazję nacieszyć się świętami bez stresu i niepotrzebnej nerwówki.