szybka pożyczka, chwilówki online, jak dostać szybką pożyczkę
Jeśli zastanawiasz się, czy możesz starać się o szybką pożyczkę, pomożemy rozwiać ci wątpliwości. Podpowiemy, jak działa mechanizm przyznawania pożyczek i kto może się o nie ubiegać.

Po instytucjach finansowych wszelkiego rodzaju spodziewamy się ograniczeń i wymagań. A jak jest w przypadku szybkich pożyczek udzielanych przez Internet? Co trzeba zrobić, aby taką pożyczkę otrzymać?

Pożyczka na dowód

Przede wszystkim podstawowym dokumentem (i często jedynym) potrzebnym do wzięcia pożyczki jest dowód osobisty. Z jego pomocą zakładamy konto na stronie pożyczkodawcy, a następnie wypełniamy bardzo prosty wniosek.

30 dni na spłatę pożyczki

Ze względu na to, że pożyczkę musimy spłacić w stosunkowo krótkim czasie (zwykle maksymalnie 30 dni), powinniśmy wcześniej rozważyć, czy jesteśmy w stanie temu podołać. Jeśli mamy nieregularne wpływy, ponieważ pracujemy np. na podstawie umowy zlecenia, zaplanujmy wzięcie pożyczki w takim terminie, aby jej spłata pokrywała się z najbliższym planowanym dochodem. Również jeśli znajdujemy się w trudnej sytuacji między jedną a drugą pracą, powinniśmy dobrze rozważyć, czy poradzimy sobie ze spłaceniem zadłużenia.

Automatyczny system weryfikacji

Jedną z najczęściej wymienianych pozytywnych cech szybkich pożyczek jest szybka decyzja o jej przyznaniu. Zwykle zajmuje to zaledwie kilkanaście minut, podczas których firma pożyczkowa może dodatkowo sprawdzać wiarygodność pożyczkobiorcy w Biurze Informacji Gospodarczej, ale nie zawsze z tej możliwości korzysta.

Kto może starać się o pożyczkę?

Podsumowując, o szybką pożyczkę udzielaną przez Internet może ubiegać się każdy obywatel Polski, który ma pełną zdolność do czynności prawnych. Powinna być to również osoba wiarygodna dla pożyczkodawcy, która obiektywnie jest w stanie zaciągniętą pożyczkę spłacić. Niekiedy zdarza się, że firmy pożyczkowe określają dodatkowe ograniczenia dotyczące np. wieku – wszystkie tego typu informacje znajdziemy w regulaminie, który zwykle należy zaakceptować podczas rejestracji na stronie pożyczkowej.