oszczędzanie pieniędzy, tani remont mieszkania

Marzycie o zmianie mebli w domu, ale finanse nie pozwalają Wam na kupno nowego wyposażenia? Przedstawiamy sposoby na odświeżenie wystroju, które pozwolą na oszczędzanie pieniędzy.

Wielu z nas marzy o remoncie czy o nowych meblach. Niestety, część z nas zmuszona jest do ograniczania wydatków i zakup nowych sprzętów musi odłożyć na później. Jednak to nie znaczy, że jesteśmy zmuszeni do mieszkania w nieciekawych wnętrzach. Wystarczy kilka prostych sztuczek, a nasze meble będą wyglądać jak nowe – co pozwoli na skuteczne oszczędzanie pieniędzy.

Oszczędzanie pieniędzy i nowa kanapa – czy to możliwe?

Oczywiście, że tak. Jeśli znudziła nam się kanapa stojąca w naszym salonie, wcale nie musimy od razu decydować się na zakup nowego mebla. Wystarczy, że starą sofę poddamy zabiegom tapicerskim. Nowe obicie sprawi, że stary mebel będzie zupełnie inaczej wyglądać. Do tego wystarczy dokupić nowe poduszki i mamy kanapę jak z salonu meblowego, a przy tym wydajemy o wiele niższą kwotę.

Podobnie możemy postąpić z ulubionym fotelem czy krzesłami do jadalni. Wybór materiałów tapicerskich jest naprawdę bardzo szeroki, bez problemu znajdziemy taki, który spełni nasze oczekiwania.

Jak niedrogo odnowić meble?

Drugim sposobem na odnowienie starych mebli jest położenie na nie nowego koloru. Tak możemy odnowić na przykład szafki kuchenne. Wystarczy, że zeszlifujemy starą farbę lub lakier i położymy nową emalię. Możemy wybierać spośród bardzo wielu produktów. Co prawda, taka renowacja szafek zabiera sporo czasu, ale jest bardzo opłacalna. Gdy meble już wyschną, wystarczy przykręcić nowe uchwyty do szafek. Możemy je dostać w praktycznie każdym sklepie meblowym. Po takiej renowacji nasza kuchnia zmieni się nie do poznania.

W sklepach dostępne są również specjalne folie, którymi można oklejać meble, a także inne sprzęty. W ten sposób zamaskujemy rysy na obudowie lodówki czy zmywarki.

Jeśli mamy zdolności artystyczne, możemy pokusić się o zabawę z techniką decoupage. W ten sposób można ozdabiać praktycznie każdy przedmiot. Ograniczają nas jedynie nasze zdolności manualne oraz wyobraźnia.

Podsumowując, aby odnowić meble, wcale nie trzeba być zawodowym stolarzem. Nie trzeba też wydać całej masy pieniędzy. Potrzebny jest przede wszystkim nasz czas oraz zaangażowanie.