Pożyczki na dowód – jak weryfikowany jest pożyczkobiorca?

Pożyczki na dowód są częstym wyborem osób, którym zależy na uzyskaniu niewielkiej sumy w krótkim czasie. Choć otrzymanie pożyczki pozabankowej jest łatwiejsze niż uzyskanie kredytu w banku, warto wiedzieć, jak wygląda proces weryfikacji pożyczkobiorcy.

Sposób weryfikacji pożyczkobiorcy

Pożyczkobiorca weryfikowany jest na podstawie danych z dowodu. Informacje tam zawarte muszą się zgadzać z danymi, na które założono konto bankowe, na które z kolei chcemy otrzymać pożyczkę. Dane konta pożyczkodawca może poznać dzięki niewielkiemu przelewowi weryfikacyjnemu, w postaci grosza lub złotówki, który dokonuje pożyczkobiorca. Jest to krok zabezpieczający przed kradzieżą danych i zaciąganiem niechcianych pożyczek.

Profil klienta to podstawa przyznania pożyczki

Osoby, który wykonają symboliczny przelew, uzyskują dostęp do utworzonego profilu klienta na stronie firmy pożyczkowej. Firma udzielająca pożyczki na dowód nie wymaga żadnych dokumentów poświadczających o zarobkach. Nie jest potrzebne również przesyłanie rachunków czy też umów. Jeżeli weryfikacja przebiegnie poprawnie, pożyczka na dowód zostanie przelana na konto pożyczkobiorcy jeszcze tego samego dnia. Czasami możliwe jest uzyskanie pieniędzy już po kilkunastu minutach, szczególnie, jeśli pożyczkobiorca i firma pożyczkowa posiadają konto w tym samym banku.

Pożyczki na dowód – jak łatwiej ją dostać?

Szansę na pożyczkę na dowód na pewno zwiększą pozytywne zapisy w instytucjach gromadzących informacje o historii kredytowej. Także jeśli dana osoba nie jest wpisana na listę dłużników, firmy kredytowe patrzą na pożyczkobiorcę bardziej przychylnie. Korzystne jest również posiadanie umowy o pracę przez co najmniej trzy tygodnie. Kredytobiorca o dochodach w okolicach trzech tysięcy brutto również posiada duże szanse na szybkie przyznanie dodatkowych pieniędzy. Zabezpieczenie w postaci samochodu czy domu to także atut.

Warunki dotyczące pożyczki

Osoba biorąca pożyczkę nie musi tłumaczyć się, na jaki cel ma zamiar przeznaczyć pieniądze. Czas spłaty jest z góry określony, dzięki czemu kredytobiorca wie, kiedy i jaką kwotę musi oddać. Procedura związana z pożyczką na dowód jest przede wszystkim wygodna i prosta. Nie wymaga zbierania złożonej dokumentacji i wyczekiwania na decyzje.