Prezent na mikołajki

Wybierając prezent na mikołajki dla dziecka, przede wszystkim musimy się zastanowić, jakie ma ono zainteresowania. Warto brać pod uwagę także jego wiek oraz, oczywiście, sugestie naszej pociechy.

Prezenty dla niemowlaka

Wiek niemowlęcy to czas od narodzin do około dwóch latek. W tym wieku dzieci powinny otrzymywać prezenty bezpieczne i takie, które wspomagają ich rozwój. Mogą to być zabawki wykonane z ekologicznych materiałów. Ważne w zabawkach dla niemowlaka jest zadbanie o ich zróżnicowaną kolorystykę. Różnorodność barw ma duże znaczenie dla malucha. Doskonale sprawdzi się miś edukacyjny, który mówi, śpiewa i gra. Dobrym pomysłem są także klocki piankowe. Bardzo bezpieczne, miękkie i kolorowe.

Modny prezent na mikołajki dla przedszkolaka

Przedszkolaki to zazwyczaj dzieci bardzo ruchliwe. Wiele czasu spędzają biegając i przemieszczając się z jednego punktu w drugi. W wieku od trzech do sześciu lat wzrasta ich zainteresowanie światem, dlatego doskonałym pomysłem jest wybór zabawek, które bawią i uczą. Zależnie od tego, co interesuje Twoje dziecko, pomysłem może być wózek dla lalek oraz sama lalka, dzięki którym dzieci zaczną uczyć się troski i odpowiedzialności. Inne dzieciaki ucieszą się z klocków czy kolejki. Modnym pomysłem będzie również zestaw narzędzi rozwijający zdolności manualne dziecka.

Prezent mikołajkowy dla ucznia

Wiek szkolny to czas wielkich zmian i zupełnie nowych doświadczeń. Prezent dla dziecka w wieku od siedmiu do dwunastu lat musi być kreatywny. Podobnie jak przedszkolaki, także uczniowie najbardziej będą cieszyć się z prezentu odpowiadającego ich zainteresowaniom.

Modną zabawką jest mata do tańczenia, aparat cyfrowy czy poduszka będąca jednocześnie pamiętnikiem. Doskonale sprawdzi się również zestaw do robienia biżuterii oraz tablica do rysowania światłem. Uniwersalnym pomysłem są puzzle, które mogą mieć różne motywy. Dzieci w wieku szkolnym docenią także wszelkie akcesoria piłkarskie, konsole albo zabawki inspirowane ulubionymi grami komputerowymi. Modnym wyborem są też elektroniczne rzutki.

Prezenty dla młodzieży

W przypadku młodzieży trudno mówić o zabawkach. Lepiej sprawdzają się różnego rodzaju modne gadżety w postaci odtwarzacza muzycznego, słuchawek czy zegarka cyfrowego.