szybka gotówka, łatwe pieniądze, skąd wziąć pieniądze, szybkie pożyczki, pożyczka od rodziny podatek

Czasem w życiu zdarzają się sytuacje, kiedy potrzebujemy szybko gotówki. Jeśli nie mamy własnych oszczędności pod ręką, mogą pojawić się problemy. Jak sobie z nimi poradzić i skąd wziąć pieniądze na pilne potrzeby?

Ciężko przewidzieć wydarzenia takie, jak zepsucie się pralki, samochodu czy nieprzewidziane wydatki na wycieczkę szkolną dziecka. Ale zrezygnować z ich zaspokojenia nie możemy lub bardzo nie chcemy. Skąd więc wziąć szybką gotówkę?

1. Pożyczka od rodziny lub znajomych

To bardzo częsty sposób załatania chwilowej dziury budżetowej. Jeśli mamy bliską osobę, która może nas wspomóc w trudnej sytuacji, warto rozważyć poproszenie jej o pożyczkę. Pamiętać jednak należy, że w zależności od stopnia pokrewieństwa oraz użyczanej kwoty, mamy obowiązek zgłosić ją właściwemu organowi za pomocą złożenia deklaracji w sprawie podatku od czynności cywilnoprawnych, a także zapłacić należny podatek. W niektórych wypadkach taka pożyczka może zostać zwolniona z obowiązku opodatkowania, jednak również wymaga zgłoszenia. Szczegółowe przepisy określające wysokość i zasady opodatkowania można znaleźć na stronach Ministerstwa Finansów.

Warto też dobrze zastanowić się nad warunkami, na jakich pożyczamy pieniądze od bliskich i czy w razie problemów ze spłatą nie narażamy cennej relacji na przykrą sytuację.

2. Dodatkowa praca dorywcza

To prawdopodobnie najprostszy sposób na dodatkową gotówkę, jednak wymaga on odrobiny wolnego czasu, a także cierpliwości. W większości przypadków możemy bez większego problemu pozwolić sobie na drugą, mniej absorbującą pracę. Najczęściej wybierane są te związane z magazynami lub sklepami (np. sortowanie paczek lub wykładanie towaru), ponieważ mają stosunkowo elastyczne godziny pracy. A jeśli korzystamy z zatrudnienia za pośrednictwem agencji pracy, możemy też często liczyć na „dniówki” – czyli wypłacanie zarobionych pieniędzy bezpośrednio po zakończonej zmianie, w formie gotówki. Jeśli bardzo zależy nam na czasie, jest to zdecydowanie korzystne rozwiązanie.

3. Szybka pożyczka przez Internet

Szybkie pożyczki online charakteryzują się przede wszystkim tym, że pieniądze pojawiają się na naszym koncie w ciągu nawet kilkunastu minut. Wzięcie takiej pożyczki nie wymaga zbędnych formalności i najczęściej wystarczy dowód osobisty. Pamiętać jednak należy, że termin spłacenia takiej pożyczki to maksymalnie 30 dni – jeśli nie jesteśmy pewni, że w takim czasie w naszym budżecie pojawią się pieniądze na jej spłacenie, poszukajmy innego rozwiązania. Co prawda przedłużenie terminu spłaty można negocjować, ale wiąże się to z dodatkowymi opłatami. Niezaprzeczalnym plusem szybkich pożyczek przez Internet jest jednak możliwość skorzystania ze stosunkowo dużej kwoty – nawet do 2 000 zł – co pozwoli zaspokoić nawet większe pilne potrzeby.