tanie podróżowanie

Samotnych podróżników spotkamy co niemiara. Podróżujących par jest równie dużo. Podróże w gronie przyjaciół? Ależ oczywiście! Niestety, jeśli chodzi o podróżowanie z dziećmi, wciąż jest to mało popularny temat.

Rodzice obawiają się, że dzieci są za małe, że podróż może być niebezpieczna, że dzieci nie zdążą nadrobić zaległości w szkole, a wreszcie, że to całkiem duża inwestycja. Okazuje się jednak, że nie zawsze. Oto sprawdzone sposoby na tanie podróżowanie z dziećmi.

Zabierz swój prowiant

Niejeden rodzic wie, jak dużym problemem może być kupienie w podróży jedzenia dla dzieci. Szczególnie dotyczy to tych rodziców, którzy dbają o to by dziecko nie jadło byle czego, a odżywiało się zdrowo i naturalnie. Znają ten problem dobrze także rodzice niejadków. Dlatego jeśli tylko mamy taką możliwość, zwłaszcza kiedy wyjazdy są jednodniowe, postarajmy się przygotować chociaż część posiłku w domu. To zdecydowanie pozwoli zaoszczędzić wakacyjny budżet.

Transport tańszy niż myślisz

Duża część kosztów podróży związana jest zwykle z transportem. O ile jest to możliwe, zadbajmy o to, by zakupić bilety możliwie wcześnie, kiedy będą jeszcze tanie. Nie przejmujmy się szczególnie, jeśli termin przejazdu czy przelotu wypadnie w czasie zajęć szkolnych. Zwykle rozmowa z nauczycielami wystarczy, by dowiedzieć się, ile dziecko będzie miało do nadrobienia w szkole. Poza tym nie zapominajmy, że podróże również kształcą.

Dla tych zaś rodziców, którzy przed pojawieniem się dzieci preferowali bardziej alternatywne sposoby podróżowania, polecamy szczególnie popularny autostop. To rozwinie w dzieciach naturalną umiejętność nawiązywania kontaktu z różnymi ludźmi i na pewno będzie niezapomnianą przygodą.

Nocleg pod chmurką

Wreszcie warto wspomnieć o noclegach. Kilkudniowy wyjazd to zwykle olbrzymia suma wydana na hotel czy pensjonat. Tymczasem niejednokrotnie mamy przecież możliwość wzięcia ze sobą namiotu, szczególnie, gdy podróżujemy samochodem. Nocleg pod chmurką to wielka atrakcja dla dzieci, a i przyjemne wspomnienia z młodych lat dla rodziców.

Wreszcie zaś poszukuj okazji. Wiele instytucji oferuje karnety, dzięki którym rodzinne zwiedzanie wcale nie będzie tak drogą sprawą, jak mogłoby się wydawać.