Sudety

Sudety to doskonałe miejsce na spontaniczny letni wyjazd. Zaletą jest dobra komunikacja i stosunkowo łatwy dojazd. Przez turystów  chętnie wykorzystywane są wygodne połączenia kolejowe z Wałbrzycha do Kłodzka albo z Wrocławia do Jeleniej Góry, która najczęściej jest stacją przesiadkową na drodze do Szklarskiej Poręby czy Karpacza.

Malownicze masywy górskie, piękne krajobrazy i rozbudowana sieć szlaków i schronisk turystycznych. Miłośnikom pieszych górskich wycieczek z pewnością spodobają się sudeckie trasy. W Karkonoszach niezapomnianych wrażeń dostarczy oczywiście Śnieżka, Śnieżne Kotły i Kocioł Łomniczki, w Rudawach Janowickich Sokolik, Skalniak i Krzyżna Góra, w Górach Orlickich Zieleniec, Lasówka czy Przełęcz Spalona.

Zamki i inne atrakcje w Sudetach

Chętnie odwiedzane przez turystów o każdej porze roku są licznie rozsiane po całych Sudetach stare twierdze, zamki oraz pałace. Zamek Książ, Twierdza Kłodzko czy Twierdza Srebrnogórska z pewnością będą celem wielu wycieczek. Będąc w Górach Sowich i na zamku w Książu nie można nie zobaczyć też ogromnego kompleksu sztolni Riese budowanego tu przez hitlerowców w trakcie II wojny światowej.

Zwłaszcza Karkonosze i Masyw Śnieżnika to miejsca, gdzie na wakacje  wyrusza coraz więcej chętnych. Także inne partie Sudetów, szczególnie Góry Stołowe, Góry Sowie oraz Rudawy Janowickie cieszą się w sezonie wakacyjnym sporą popularnością.

Noclegi w Sudetach – ceny

Noclegi można sobie rozplanować w schroniskach. Najwyżej, bo na wysokości 1400 m n.p.m. położone jest schronisko górskie „Dom Śląski” na Śnieżce. Nocleg tutaj kosztuje od 20 do 50 złotych. Najmniej zapłacimy po prostu za kawałek podłogi do spania, najwięcej – za osobny pokój z łazienką.

Na turystów ceniących sobie większy komfort czekają kwatery, pokoje i apartamenty w popularnych sudeckich miejscowościach. Ceny 2-osobowego pokoju w Karpaczu, Szklarskiej Porębie czy Zieleńcu zaczynają się od 40-110 zł za osobę w zależności od standardu i popularności danego miejsca. Dla najbardziej wymagających turystów są także dużo droższe, ekskluzywne hotele. Sudety to idealne miejsce na spontaniczne wakacje – przekonajcie się sami!