Wypad w góry – gdzie na narty na Słowacji?

Polskie stoki, choć ich infrastruktura jest coraz nowsza, w dalszym ciągu niekoniecznie dorównują poziomem zagranicznym kurortom. Szukając lepszych warunków do jazdy, nie musimy jednak koniecznie wyruszać w Alpy – odwiedźmy naszych sąsiadów z południa. Gdzie na narty na Słowacji?

Wydaje się, że obecnie liczba narciarzy w naszym kraju przerasta już liczbę stoków, na których mogliby oni pojeździć swobodnie. Niestety, mankamentem polskich stoków jest również to, że nierzadko nie są wystarczająco dobrze przygotowane do jeżdżenia. Właśnie dlatego coraz więcej osób wyjeżdża na narty poza granice naszego kraju. Miejscem, które warto odwiedzić, są słowackie Tatry – gdzie jechać na narty na Słowację?

Stoki blisko polskiej granicy

Z dużą pewnością można stwierdzić, że dla wielu narciarzy z Polski zdecydowanie najważniejsza jest odległość stoku, czy też całego ośrodka narciarskiego, od ich domu. Nie chcą oni jechać daleko, więc wybierają ośrodki najbliżej granicy. Jednym z takich ośrodków, który położony jest na Słowacji, jest Vielka Raca.

Zaletą tego ośrodka nie jest jednak wyłącznie to, że jest blisko granicy. Odwiedzający go narciarze chwalą zawsze dobrze przygotowane stoki, a także to, że nie ma tam tłoku – na stokach zawsze znajdziemy wolne miejsce.

Blisko granicy leży również Kubinska Hola. Również jest to bardzo ciekawa propozycja, jednak wydaje się, że Vielka Raca jest bardziej chwalona przez narciarzy z naszego kraju. Kubinska Hola nie dysponuje tak wielką przestrzenią, przez co czasami jest tam po prostu nieco tłoczno.

Gdzie na narty na Słowacji – dalej od granicy

Jeśli kogoś nie satysfakcjonują powyższe propozycje i zastanawia się dalej, gdzie na narty na Słowacji powinien jechać, są dla niego również inne propozycje. Jeśli dysponujemy samochodem, możemy śmiało wybrać się nieco dalej, niekoniecznie tak blisko granicy. Warte polecenia są więc stoki nieopodal Rużemborka. W miejscu tym, w obrębie kilku kilometrów, jest kilka dużych wyciągów.

Wydaje się, że na Słowacji każdy znajdzie najodpowiedniejszy dla siebie stok. Jeśli jesteśmy mobilni i możemy sobie pozwolić na dalszą podróż, to wybór mamy bardzo duży. Jeśli jednak nie chcemy podróżować daleko, również coś się dla nas bez wątpienia znajdzie