Gadżety elektroniczne dla aktywnych

Gadżety elektroniczne typu inteligentna bransoletka, smartwach, kamera sportowa, drony, smartband czy też najróżniejsze słuchawki i odtwarzacze muzyczne cieszą się coraz większą popularnością. Dzięki nim możliwe jest zwiększenie przyjemności płynącej z uprawiania aktywności fizycznej, a ponadto uzyskanie lepszych efektów treningów oraz dodatkowego zastrzyku adrenaliny.

Propozycje sportowej technologii, czyli urządzenia do noszenia

Okazuje się, że za pomocą różnego rodzaju gadżetów elektronicznych oraz aplikacji można poprawić swoje osiągnięcia, zarejestrować je, przeanalizować i porównać z innymi, a nawet pochwalić się nimi, umieszczając swoje wyniki na portalach społecznościowych. Urządzenia wearables typu pulsometry, stopery, rejestratory aktywności fizycznej, smartwatche, smartbandy, pasy telemetryczne, analizatory kwasu mlekowego czy inteligentne okulary to tak zwana technologia ubieralna, czyli odzież i akcesoria wyposażone w elektroniczne gadżety.

Monitoruj swoją aktywność fizyczną

Fitness tracker to narzędzie do monitorowania swojej aktywności fizycznej, które dostępne jest w formie bransoletki czy też zegarka. Gadżet ten wyposażony został w funkcje naliczania kroków, przeliczania pokonanego przez nas dystansu czy też spalonych kalorii. Okazuje się, że tego typu gadżety motywują do treningów i kontynuowania wysiłku.

Smart odzież i obuwie

Inteligentne ubrania nie różnią się wyglądem od tych tradycyjnych, ale zostały one wyposażone w czujniki od wewnętrznej strony, których zadaniem jest zbieranie danych na temat naszego stanu zdrowia oraz samopoczucia. Chodzi tutaj o rytm oddechu, analizę pracy serca czy też monitorowanie objętości płuc. Z kolei inteligentne obuwie posiada specjalne czujniki określające intensywność treningu, ilość kroków, długo przebytej trasy oraz uzyskaną szybkość.

Regeneracja pod kontrolą

Osoby aktywne fizycznie dobrze zdają sobie sprawę z tego, jak ważne po treningu jest dostarczenie organizmowi budulca oraz zapewnieni mu odpowiednich warunków do zregenerowania się. Dzięki monitorom snu, czyli sleep trackerom można ocenić, ile czasu jest nam potrzebne do odzyskania sił i czucia się wypoczętymi oraz zrelaksowanymi.