ksiażki

Chcesz osiągnąć sukces, ale brakuje ci inspiracji? Potrzebujesz sprawdzonych rad i dobrego pomysłu na swoją firmę? Poszukaj cennych wskazówek, które przekazali w swoich książkach znani wszystkim ludzie sukcesu. Zobacz, na czyim sukcesie możesz się wzorować.

„Od nędzy do pieniędzy” Tadeusz „Tad” Witkowicz

Tadeusz Witkowicz to amerykański przedsiębiorca polskiego pochodzenia, który bez wątpienia może powiedzieć o osobie, że jest człowiekiem sukcesu. W swojej książce „Od nędzy do pieniędzy” Witkowicz pokazuje, że mimo, iż pochodził z biednej, wiejskiej rodziny to dzięki  niesamowitej sile charakteru i nieustępliwej walce z przeciwnościami losu stworzył od podstaw i sprzedał trzy globalne startup’y (Artel Communications, CrossComm Corporation, Adlex INC.) i trafił na okładki najpopularniejszych amerykańskich czasopism.

W książce znajdziesz odpowiedź na pytania jak:

  • korzystnie wejść na giełdę
  • negocjować
  • wybrać idealną niszę
  • poradzić sobie z kryzysem
  • zbudować dobry zespół
  • przygotować się do rywalizacji z dużymi firmami
  • pozyskać dobrych inwestorów
  • dorobić się majątku zaczynając od zera.

Jego cenne wskazówki i rady, mogą pomóc wielu osobom w osiągnięciu sukcesu, nawet jeśli myślą, że los nie jest dla nich łaskawy i nie mają łatwego startu. Tadeusz Witkowicz w swojej książce pokazuje, że nic nie może nam przeszkodzić w osiągnięciu sukcesu, jeśli tylko sami w niego wierzymy i uparcie do niego dążymy.

Sprawdź: Od nędzy do pieniędzy

„Like a Virgin” Richard Branson

Chociaż Richard Branson uważany jest głównie za wielkiego ekscentryka to jednak jego smykałka do biznesu zasługuje na duże uznanie. W ciągu czterdziestu lat zbudował imponujące imperium, które obejmuje niemal wszystkie branże gospodarki. Linie lotnicze, prywatne loty kosmiczne, sklepy muzyczne, biura turystyczne, telefonia komórkowa, sieć siłowni, penetrowanie najgłębszych otchłani oceanów… jego działalność jest bardzo wszechstronna i obejmuje ponad 400 firm Virgin Group.

Życiowym mottem Richarda Bransona jest powiedzenie: „Najważniejsze to mieć frajdę z tego co się robi”. Bez wątpienia takie luźne podejście do życia wzbudzało i nadal wzbudza ogromną zazdrość wśród innych przedsiębiorców, ale jak widać pomogło ono Bransonowi osiągnąć sukces.W swojej książce Branson pokazuje jak ważni w biznesie są ludzie, którzy go tworzą i to dzięki nim może on prawidłowo funkcjonować.

”Siłą są ludzie. To prawdziwy motor każdego biznesu. Dobrzy ludzie nie tylko są kluczowi dla firmy, oni są firmą! Znalezienie ich, zarządzanie nimi, inspirowanie ich i zatrzymanie przy sobie to jedno z najważniejszych wyzwań, jakie stoją przed przywódcami biznesowymi, a to, czy uda ci się temu sprostać czy wręcz przeciwnie, na dłuższą metę odgrywa decydującą rolę w sukcesie i rozwoju biznesu”.

Bez wątpienia rady Richarda Bransona są bezcenne i powinien skorzystać z nich każdy, kto chce daleko zajść. Sprawdź: Like a Virgin

„Moje życie i dzieło” Henry Ford

Henry Ford, amerykański przemysłowiec, inżynier oraz biznesmen, założyciel Ford Motor Company, bez wątpienia był geniuszem biznesu i możemy brać z niego przykład. Rady i przesłania, które zawarł w swojej książce mają ponadczasową treść. Uznawany był często za twórcę filozofii nowych potrzeb, a nie dostosowywania swojej działalności do tych już występujących wśród konsumentów. Zdaniem Forda „firmy, które rosną dzięki rozwojowi i ulepszeniom, nie zginą. Ale kiedy firma przestaje być twórcza, kiedy uważa, że osiągnęła doskonałość i teraz musi tylko produkować – już po niej.” Warto czerpać z doświadczenia tego biznesmena, który bez wątpienia stał się człowiekiem sukcesu i wzorować się na jego ścieżce kariery. Sprawdź: Moje życie i dzieło.

Chcąc osiągnąć sukces, warto czasem sięgnąć po książkę napisaną przez ludzi sukcesu i skorzystać z ich rad. Mogą się one okazać bardzo cenne i pomóc w zrealizowaniu marzeń i osiąganiu życiowych celów.