Pomysły na prezenty dla nowożeńców

Dostałeś zaproszenie na ślub i zastanawiasz się co kupić nowożeńcom? Jeśli nie otrzymałeś podpowiedzi w zaproszeniu i musisz sam zdecydować jaki prezent wybrać, zobacz co jest teraz trendy, jeśli chodzi o ślubne prezenty i z czego na pewno ucieszy się młoda para?

Lista prezentów

Coraz modniejsze stało się przygotowywanie przez przyszłych małżonków listy przedmiotów, które chcieliby otrzymać. Są kraje, gdzie jest to bardzo popularne i funkcjonuje już od wielu lat. Trzeba przyznać, że nie jesteśmy w tej kwestii tak nowocześni i wybieramy raczej tradycyjne prezenty, które mają być niespodzianką dla nowożeńców. Czy są one trafione i cieszą tak, jak byśmy tego chcieli? Bywa różnie, ponieważ nie zawsze jesteśmy w stanie przewidzieć, co chcieliby otrzymać świeżo upieczeni małżonkowie. Lista prezentów, która zawiera określone przedmioty, które chcieliby otrzymać nowożeńcy bardzo ułatwia kupowanie prezentów z okazji ślubu, jest to przecież bardzo konkretna wskazówka.

Lista prezentów, to bardzo duża pomoc dla gości weselnych, którzy nie wiedzą co wybrać, by uszczęśliwić młodą parę. Kupując upominek
z przygotowanej listy, będą mieli pewność, że będzie on trafiony, przyda się nowożeńcom i na pewno sprawi im radość.

Nie kupuj prezentów pochopnie

Jeśli nie otrzymałeś wskazówki w postaci listy prezentów, powinieneś na spokojnie zastanowić się, co sprawiłoby radość młodej parze. Każdy prezent, a zwłaszcza ten, który darujemy z tak wyjątkowej okazji powinien być przemyślany i dobrze wybrany. Nie warto zostawiać kupowania prezentu na ostatnią chwile, ponieważ szukanie czegoś wyjątkowego w pośpiechu i pod presją czasu, może nie przynieść oczekiwanego efektu.

Wybieraj praktyczne upominki

Gdy nie masz dobrego pomysłu na upominek z okazji ślubu, wybieraj praktyczne prezenty, które przydadzą się każdemu, ale pamiętaj, by wyglądały wyjątkowo, ponieważ okazja również jest wyjątkowa. Dobrym pomysłem będzie komplet ręczników i szlafroków lub pościeli, zapakowany w ozdobne pudełko lub celofan, udekorowany kokardą lub kwiatami. Bardzo eleganckim prezentem będzie komplet zastawy stołowej lub serwis kawowy, nawet jeśli przyszli małżonkowie mają już w domu komplet filiżanek, ten będzie mógł im towarzyszyć podczas wyjątkowych okazji, jak na przykład rocznica ślubu. Zaproszeni gości często wybierają również sprzęt AGD lub RTV i tutaj najlepszym pomysłem będzie elegancki ekspres do kawy, najlepiej ciśnieniowy i oczywiście z zapasem dobrej kawy.

Pieniądze w różnych formach

Możesz również pozostawić wybór prezentu nowożeńcom, darując im bon wartościowy na przykład do sklepu z aranżacją wnętrz, biura podróży lub ośrodka SPA. Przyszła młoda para będzie mogła kupić sobie produkty do domu, które na pewno trafią w ich gust, będą praktyczne i z pewnością się im spodobają. Za bon do biura podróży wybiorą wycieczkę do wymarzonego miejsca, ustalając termin, który najbardziej będzie im odpowiadał. Talon do SPA również jest trafiony, a nowożeńcy będą mogli sami zaplanować swój pobyt i wybrać zabiegi, które najbardziej przypadną im do gustu. Bony i talony to zawsze trafiony pomysł na prezent, który częściowo wybierze sobie młoda para.

Pieniądze w kopertach sprawdzają się od lat i często nawet sami nowożeńcy proszą, by nie kupować im upominków, tylko by dofinansować ich budżet, który sami przeznaczą na wybrany cel. Otrzymane pieniądze będą mogli wydać według własnych potrzeb i sami kupić sobie najlepszy prezent, który najbardziej przyda im się na nowej drodze życia.

Świeżo upieczonym małżonkom, którzy dopiero zaczynają swoją podróż przez życie przyda się na pewno mnóstwo rzeczy, więc wybór prezentów jest naprawdę szeroki. Praktyczne, w postaci bonów i talonów, te które zmieszczą się w kopertach lub po prostu upominki, które będą im przypominały ten wyjątkowy dzień ślubu… znając młoda parę sam najlepiej zdecydujesz, co sprawi im największą radość.