sylwester 2018

Nie masz jeszcze planów na Sylwestra i wciąż zastanawiasz się, gdzie spędzić ten ostatni dzień starego roku? Możesz odwiedzić jedno z najpiękniejszych górskich miast i bawić się na balu sylwestrowym w prawdziwym góralskim klimacie. Zobacz, jak możesz spędzić sylwester w Zakopanem i ile może cię to kosztować.

Idealne miejsce na Sylwestra

Nie da się ukryć, że Zakopane to idealne miejsce na przywitanie Nowego Roku. Niezależnie od tego, jak chciałbyś spędzić ten ostatni dzień w roku, w Zakopanem na pewno znajdziesz coś dla siebie. Piękna sceneria, widoki zaśnieżonych gór, pełen uroku góralski klimat… czego chcieć więcej.

Gorący okres

Nie trudno nie zauważyć jednak, że w okresie świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku ceny zakwaterowania nie tylko w Zakopanem, ale i w większości miast chętnie odwiedzanych przez turystów są niemal dwukrotnie większe niż poza tym gorącym okresem. Nie zniechęca to jednak turystów, którzy również w tym czasie chętnie odwiedzają Zakopane. Hotele i pensjonaty przepełnione będą gośćmi, warto więc odpowiednio wcześniej wybrać miejsce na sylwestrową zabawę i zarezerwować pobyt w hotelu.

Góralski Bal

Jeśli chciałbyś przywitać Nowy Rok na zabawie w pięknej i klimatycznej góralskiej restauracji, przy dźwiękach góralskich kapeli i oczywiście pysznym lokalnym jedzeniu to jest to już ostatni dzwonek na wybór miejsca i złożenie rezerwacji. Najlepsze karczmy i góralskie gospody, a także ekskluzywne hotele dysponujące balowymi salami mogą nie mieć już wolnych miejsc. Jeśli jednak dobrze poszukać na pewno uda ci się jeszcze wpisać na listy sylwestrowe w urokliwych i pełnych górskiego klimaty miejscach.

Chcąc spędzić Sylwestra na takim balu w górskim klimacie trzeba jednak odpowiednio się przygotować, również finansowo. Już w połowie września ruszyły zapisy na zabawy sylwestrowe i wówczas ceny za dwie osoby zaczynały się od około 400 zł. Obecnie wolnych miejsc zostało już niewiele, a ceny sięgają nawet do 1500 zł za dwie osoby.

Sylwester i Nowy Rok na stoku

Jeśli nie przepadasz za hucznymi imprezami, nie masz ochoty w sylwestra  spędzać kilku godzin na zrobienie makijażu, fryzury, nie chcesz ubierać się w błyszczące stroje i niewygodne szpilki, możesz spędzić ten wyjątkowy dzień zupełnie inaczej.

Zakopane to przecież miasto, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie, również w sylwestra. Dla miłośników białego szaleństwa również atrakcji nie brakuje. Wszystkie większe stoki otwarte są w Sylwestra przez całą noc i zapraszają na świetną zabawę na stoku. Oświetlone białe stoki, na których w tym dniu nie zabraknie również wspaniałej muzyki i dobrej zabawy, umożliwiają zjeżdżanie na nartach, desce czy nawet na sankach aż do Nowego Roku. Na większości stoków nie zabraknie również ciepłych przekąsek i napojów, które pozwolą się ogrzać.

Ile trzeba przeznaczyć na Sylwester w Zakopanem

Jeśli planujesz spędzić w hotelu bądź pensjonacie kilka dni musisz przygotować się na niemały wydatek. W hotelach, w których poza sezonem nocleg kosztował około 100 zł za osobę, teraz w tym świąteczno sylwestrowym okresie będziesz musiał zapłacić już około 300 zł. Należy liczyć się również z tym, że obecnie trudno będzie ci znaleźć nocleg w tańszych hotelach i pensjonatach, gdyż większość pokoi jest już w tym okresie zarezerwowana. Hotele cztero i pięciogwiazdkowe mogą dysponować jeszcze wolnymi pokojami, ale powinieneś przygotować się na wydatek rzędu 1200 zł za dobę.

No cóż spędzenie Sylwestra w Zakopanem nie jest najtańszym rozwiązaniem, zwłaszcza jeśli poczekasz z jego organizacją do ostatniej chwili. Bezcenne będą za to wspomnienia, które na pewno długo zostaną w twojej pamięci, bo spędzenie tego wyjątkowego dnia w tak niezwykłej i przepięknej scenerii i wyjątkowym góralskim klimacie będzie na pewno wspaniałym przeżyciem.