kalendarz

Rok 2018 daje nam aż 114 dni wolnych od pracy, przy uwzględnieniu wszystkich świąt oraz weekendów. Jest więc co planować i wymyślać atrakcje na wszystkie wolne weekendy i święta. Zobaczcie, jak zaplanować urlopy w tym roku, by zyskać jak najwięcej dni wolnych od pracy.

Święta Wielkanocne

Kilka wolnych dni i dłuższych weekendów mamy już za sobą, ale wciąż wiele przed nami, a kolejna okazja do zaplanowania urlopu to Wielkanoc. Zawsze obchodzimy to święto w niedzielę i trwa do poniedziałku wielkanocnego, dni te w tym roku przypadają na 1 i 2 kwiecień. Jeśli zaplanujecie wolny dzień na piątek i wtorek, możecie spędzić z najbliższymi nie tylko dwa dni świąt, ale licząc od soboty, aż 4 dni.

Dłuuuga majówka

W tym roku majowe święta wypadają bardzo korzystnie. Święto pracy, które obchodzimy 1 maja wypada we wtorek a Święto Konstytucji 3 Maja w czwartek. Dzięki temu biorąc 3 dni urlopu możecie zaplanować aż 9 – dniową majówkę. To nie wszystko, bo chociaż Zesłanie Ducha Świętego, które obchodzimy 20 maja wypada w niedzielę, to już Boże Ciało 31 maja będziemy obchodzić w czwartek, co daje wam kolejną możliwość na zaplanowanie długiego weekendu, wystarczy bowiem jeden dodatkowy dzień wolnego w piątek, by spędzić kolejną, aż 4 -dniową majówkę.

Letni urlop.

Wakacje, które rozpoczynają się 23 czerwca będą trwały aż 70 dni, co daje możliwość, by zaplanować wiele atrakcji i wybrać się w niezapomnianą podróż do wymarzonego miejsca. Jeśli z wyprzedzeniem zarezerwujecie termin wczasów na pewno uda wam się skorzystać z atrakcyjnej oferty wyjazdu, a bilety lotnicze, które zabukujecie z wyprzedzeniem będziecie mogli kupić z bardzo dużą zniżką. Warto więc już dziś sięgnąć po wniosek urlopowy i zaplanować atrakcyjne wakacje.

Nie każdy z nas może zafundować sobie dwutygodniowy urlop właśnie w okresie wakacji, ale nie oznacza to wcale rezygnacji z wymarzonego wyjazdu. Jeśli rozsądnie wykorzystacie wolny dzień w sierpniu uda wam się zaplanować wakacyjny wyjazd. 15 sierpnia wypada bowiem Święto Wojska Polskiego i Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny, a ponieważ jest to środa można więc biorąc dodatkowe dwa dni wolnego zrobić sobie aż 5 – dniowy urlop – od soboty do środy, bądź od środy do niedzieli. Jeśli wcześniej zawnioskujecie o 4 dni wolnego możecie już wybrać się na 9 – dniowe wczasy, od soboty do niedzieli w następnym tygodniu.

Listopadowe i grudniowe święta

Dzień Wszystkich Świętych, który obchodzimy 1 listopada wypada w tym roku w czwartek, co daje wam możliwość spędzenia aż 4 dni wolnego, wystarczy złożyć wniosek o urlop w piątek. Jeśli wasz pracodawca będzie tak wspaniałomyślny, że zaakceptuje wam urlop również w poniedziałek, będziecie mogli zaplanować nawet daleki wyjazd, by odwiedzić groby w dalszych rejonach, bo będziecie mieli na to aż 5 dni.

Święta Bożego Narodzenia dają wam kolejną okazję do dłuższego urlopu. Wigilia 24 grudnia wypada bowiem w poniedziałek, a dwa kolejne dni świat w tygodniu to możliwość dłuższego odpoczynku i więcej czasu dla najbliższych. Jeśli więc uda wam się zawnioskować o urlop w piątek i poniedziałek to zyskacie aż 6 dni urlopu, a jeśli wydłużycie go o czwartek i piątek, to wypoczynek potrwa aż 10 dni.

Można więc korzystając z tak długiej przerwy od pracy zaplanować jakiś ciekawy wyjazd. W grudniu można wykupić wycieczki do ciepłych krajów w bardzo atrakcyjnych cenach. Można więc podarować sobie taki gwiazdkowy prezent i popracować w grudniu nad piękną opalenizną.

W tym roku mamy aż 251 dni, kiedy będziemy dawać z siebie wszystko i realizować zawodowe aspiracje. Jest jednak również wiele okazji do odpoczynku i zasłużonego urlopu. Warto więc już dziś pomyśleć, jak chcecie go spędzić.