łazienka

Łazienka to miejsce, które ma być nie tylko ładne i przytulne, ale (przede wszystkim) funkcjonalne.  Aranżując ją warto zastanowić się, jakie gadżety mogą okazać się przydatne, które z tych oferowanych przez producentów akcesoriów łazienkowych będą pomocne przy wykonywaniu codziennych czynności higienicznych czy pielęgnacyjnych. Zobacz, jakie gadżety łazienkowe wybrać do łazienki.

Pojemnik na gazety

Myślałeś, że gazetownik to gadżet typowy do salonu? Nic bardziej mylnego! W łazience jest on jak najbardziej potrzebny. W końcu wiele osób lubi oddawać się lekturze gazety czy książki podczas porannej toalety, a dla niektórych jest to nawet jedyny moment w ciągu dnia, kiedy mogą w spokoju poczytać. Łazienkowy pojemnik na gazety powinien być wykonany  z materiału wodoodpornego (jeśli ze stali – to nierdzewnej), który łatwo utrzymać w czystości. Na rynku dostępne są specjalne uchwyty w kształcie spirali, dzięki której omija nas problem splątanego kabla.

Wieszak na suszarkę

Gadżet, który z pewnością ułatwi życie niejednej kobiecie, która nie wyobraża sobie wyjścia z domu bez wymodelowania swojej fryzury. Dzięki uchwytowi zamontowanemu na ścianie przy lustrze nasza suszarka do włosów będzie zawsze pod ręką i gotowa do szybkiego użycia. Poza tym taki wieszak może być również ciekawym elementem dekoracyjnym.

Magnetyczne lusterko

Choć zwykle wystarczy nam duże lustro łazienkowe, to jednak czasami możemy mieć potrzebę przyjrzenia się nieco bliżej naszej twarzy czy skórze pod odpowiednim kątem. Dlatego podręczne lusterko, które na dodatek można przymocować do ściany za pomocą magnesu, doskonale sprawdzi się w tej roli. Takie lusterko możesz łatwo odczepić od magnetycznej podstawki i zabrać ze sobą w podróż.

Uchwyt na suszarkę

Gadżet, który z pewnością ułatwi życie niejednej kobiecie. Dzięki uchwytowi zamontowanemu na ścianie przy lustrze nasza suszarka do włosów będzie zawsze pod ręką i gotowa do szybkiego użycia.

Magnetyczna mydelniczka

Jeśli już  jesteśmy w temacie magnetycznych uchwytów, to nie sposób nie wspomnieć o mydelniczce z magnesem. To proste i niezwykle funkcjonalne rozwiązanie sprawi, że  już nigdy nieweźmiesz w dłonie rozmiękłego od wody mydła!  Za pomocą magnesu przyczepionego do kostki, po każdym użyciu mydła, będziesz mógł „odwiesić” je na specjalny magnetyczny uchwyt zamocowany nad umywalką.

Pojemnik na szczoteczki

W przypadku wieloosobowej rodziny przechowywanie szczotek do zębów w łazience może być problematyczne. Trzymanie wszystkich w jednym kubku może sprawić, że łatwo wówczas o pomyłkę i sięgnięcie po nie swoją szczoteczkę, ale również jest mało higienicznym rozwiązaniem. Stykające się ze sobą główki szczoteczek powodują przenoszenie się między nimi bakterii. Doskonałym rozwiązaniem będzie zakup pojemnika, który ma kilka otworów – każdy na jedną szczoteczkę – oddalonych od siebie w taki sposób, aby nie powodowały stykania się ze sobą ich główek. Dodatkowo warto oznaczyć każdy otwór pierwszą literką imienia właściciela danej szczoteczki, co wykluczy ewentualne pomyłki w użyciu niewłaściwego przyboru higienicznego.

Łazienkowe gadżety to nie tylko ułatwią nam codzienne czynności, ale również będą doskonałym uzupełnieniem wystroju pomieszczenia.