cisnieniomierz

Warto dbać o swoje zdrowie i szybko reagować, gdy odczuwamy jakieś niepokojące sygnały. W tym celu warto zaopatrzyć się w akcesoria, które nam to ułatwią. Zobacz, jakie urządzenia warto mieć w domu, by samodzielnie kontrolować a nawet poprawiać stan swojego zdrowia.

Ciśnieniomierz

Ciśnieniomierz  to przyrząd służący do pomiaru ciśnienia tętniczego krwi co pozwala na wstępną diagnozę stanu zdrowia i kontrolowanie pracy układu krwionośnego. Ciśnieniomierz jest bardzo prosty w obsłudze – wystarczy wcisnąć jeden przycisk, aby rozpoczął się pomiar ciśnienia tętniczego. Do jego obsługi nie jest więc potrzebna pomoc drugiej osoby, można korzystać z niego samodzielnie. Ciśnieniomierz oprócz pomiaru ciśnienia skurczowego oraz rozkurczowego, bada również nasz puls.

Aparaty nowego typu mają również funkcję zapamiętywania wyników pomiaru, porównywania ich, a nawet potrafią zasygnalizować podejrzenie arytmii serca. Dzięki temu urządzeniu możliwe jest regularne monitorowanie ciśnienia i pulsu, obserwowanie zmian zachodzących w organizmie i dostosowanie odpowiedniej terapii. 

Glukometr

Nie tylko osoby cierpiące na cukrzycę powinny kontrolować stan poziomu cukru we krwi, warto więc zaopatrzyć się w glukometr. Umożliwia on wykonanie szybkich i dokładnych pomiarów przy użyciu małej próbki krwi, co jest niemal bezbolesne.

Na rynku wciąż pojawiają się nowe, doskonalsze modele wzbogacone o nowe funkcje. Nowoczesne gleukometry służą nie tylko do pomiaru glukozy we krwi, ale również do pomiaru cholesterolu i kwasu moczowego.

Lecznicza lampa na podczerwień

W każdym domu powinna znaleźć się również lecznicza lampa na podczerwień, która ma bardzo wiele zastosowań. Jest ona przeznaczona do naświetlania ludzkiego ciała. Ciepło emitowane przez lampę  wnika w ciało, naświetlona skóra jest lepiej ukrwiona a przemiana materii zwiększa się w obrębie naświetlań.

Działanie światła podczerwonego pobudza także procesy zdrowienia, pomaga w światłoterapii walczącej z depresją, ma także zastosowanie w szeregu innych problemów takich jak: reumatyzm, bóle mięśniowe, zapalenie korzonków, katar, przeziębienia, grypa, angina, leczenie zatok, trądzik, wrzody, siniaki, rany, stłuczenia, odmrożenia, przemarznięcia, ukłucia owadów, łysienie, leczenie różnorodnych kontuzji, chorób nosa, gardła i ucha.

Inhalator

Inhalator służy do podawania wszystkich powszechnie przepisywanych leków wziewnych, ale nie tylko. Można użyć na przykład roztworu soli fizjologicznej, olejków bądź naparu z ziół, by korzystać z cudownych właściwości inhalacji, które również poprawią stan naszego zdrowia.

Inhalator sprawdzi się zwłaszcza, gdy mamy małe dzieci, które w przypadku infekcji dróg oddechowych nie chętnie biorą lekarstwa. Inhalacje można zamienić w doskonałą zabawę lub nawet postawić inhalator blisko buzi dziecka gdy śpi. Efekty takiej domowej inhalacji z reguły są znacznie szybsze i lepsze niż, gdy stosujemy jedynie leki farmakologiczne.

Pamiętaj, zdrowie jest najważniejsze, dlatego należy kontrolować stan swojego organizmu i poprawiać jego kondycje, zwłaszcza jeśli możemy to zrobić w swoim domu. Akcesoria, które nam w tym pomogą nie są dużym wydatkiem, a czasem mogą okazać się bezcenne, umożliwią bowiem szybkie wykrycie poważniejszych chorób, jak cukrzyca, zaburzenia krążenia, a nawet pracy serca.