zima-auto

Temperatura za oknem coraz niższa, a już niedługo, gdy dzień przywita nas ujemnymi temperaturami. W szczególności odczują to kierowcy, którzy będą musieli przygotować się na wcześniejsze wyjście rano z domu, aby usunąć szron z szyb. Zima zdecydowanie nie oszczędza właścicieli samochodów, ale dzięki niektórym akcesoriom dedykowanym właśnie nim, codzienne użytkowanie auta nie będzie takie uciążliwe.

Nr 1 – szczotka – skrobaczka

To absolutny must have wyposażenia samochodowego zimą. Przy niskich temperaturach szyby samochodowe pokrywają się często grubą warstwą szronu uniemożliwiającego widzenie podczas jazdy. Za pomocą skrobaczki sprawnie pozbędziemy się tej niechcianej powłoki. Warto nabyć taką, która posiada również szczotkę do odgarniania śniegu. Świetnym rozwiązaniem będzie zakup szczotki – skrobaczki ze specjalną rękawicą, dzięki której nasza dłoń nie zmarznie podczas, trwającej zwykle kilka minut, czynności “skrobania” auta.

Nr 2 – osłona przeciwszronowa

W przypadku większych samochodów dostawczych, vanów czy ciężarówek, rozwiązaniem na osadzający się na szybach szron będzie specjalna osłona zakładana na szybę oraz lusterka. Jest ona szybka i prosta w montażu i demontażu, więc z pewnością zaoszczędzi właścicielowi dużo czasu oraz nerwów w zimie.

Nr 3 – odmrażacz

Zamarznięte zamki czy uszczelki to prawdziwa zmora kierowców. Ratunkiem w tej sytuacji będzie użycie odmrażacza, który w kilka chwil rozprawi się z zamarzniętymi mechanizmami. Pamiętaj jednak o tym, aby preparatu nie zostawiać w samochodzie, gdyż, jak nietrudno się domyślić, będzie bezużyteczny w przypadku potrzeby jego użycia.

Nr 4 – mata grzejąca na siedzenie

Nie ma nic bardziej nieprzyjemnego niż zimne siedzenie w samochodzie. Jeśli twoje auto nie zostało wyposażone w podgrzewane fotele, nic straconego! Wystarczy kupić specjalną matę, która po podłączeniu do gniazda zapalniczki samochodowej generuje przyjemne ciepło. Taki gadżet z pewnością przyda się wszystkim, którzy nie mają szczęścia parkować samochodu w ogrzewanym garażu.

Nr 5 – kubek termiczny z grzałką

Idealny gadżet dla każdego, kto potrzebuje z rana kilka łyków gorącego napoju. Kubek podgrzewany jest za pomocą zasilania podłączonego do gniazda zapalniczki, a po odłączeniu utrzymuje ciepło przez około 4 godziny. Dzięki temu, stojąc w długich korkach czy udając się w daleką podróż, możesz wygodnie popijać gorącą kawę czy herbatę.

Nr 6 – śniegowe łańcuchy na koła

Dla osób, które planują podróż w góry lub mieszkają w miejscu, w którym drogi często giną w zaspach śnieżnych, przydatnym akcesorium będą łańcuchy śniegowe. Dzięki łańcuchom bez problemu pokonasz zaśnieżoną trasę i tym samym zmniejszysz ryzyko ugrzęźnięcia w zaspie akurat wtedy, gdy spieszysz się na bardzo ważne spotkanie.

Nr 7 – saperka

Ostatnią z naszych propozycji zimowych gadżetów do auta jest saperka. W czasie siarczystych mrozów i dużych ilości opadu śniegu narzędzie to może okazać się zbawienne przy wydostawaniu samochodu z zasp czy lodowych kolein. Saperkę warto mieć w bagażniku przez cały rok, ale zimą może cię spotkać wiele sytuacji, w których niezbędne będzie jej użycie.

Każdego roku zima zaskakuje kierowców, którzy, pełni nadziei, że mróz i śnieg jeszcze nie nadejdą, zapominają o przygotowaniu się do sezonu z wyprzedzeniem. Aby jednak uniknąć niemiłych niespodzianek zimą, warto wyposażyć się, jeśli nie we wszystkie, to przynajmniej w część z zaprezentowanych przez nas akcesoriów.